HIV testi yaptırmak için 6 harika sebep

İster altı ayda bir ister altı yılda bir olsun, kimileri için HIV testi yaptırmak daima korkutucu bir fikirdir. Bu korkuyu aşabilen pek çok kişi için ise testi yapacak kişi ya da kuruma, olası tüm sonuçlara dair mutlak bir güven duymak bir o kadar imkansızdır.

Bir diğer gerçek ise şu; HIV negatifseniz bu değeri ömür boyu  korumak istersiniz ve yaptırdığınız her test bu isteğe hizmet eden bir araçtır. Fakat geçmişte HIV ile enfekte olduysanız bunu bilmek, bilmemekten iyidir. Çünkü tedaviye, ilaca erişmek yani normal yaşantınızı sürdürmek ancak bunu bilmek ve gereklerini yerine getirmekle mümkün olabilir.

Bu yazıda kendisine durmadan ‘neden HIV testi yaptırayım ki’ diye soranlar için altı harika sebep sıraladık ve eminiz en az biri sizi HIV testi yaptırmaya ikna edecek. Sizi test yaptırmaya ikna ettikten sonra yapmanız gereken şey ise çok basit; www.ucretsizhivtesti.com'u tıklamak ve ücretsiz test için kodunuzu almak.


Hepsı bu!

İşte HIV testi yaptırmak için 6 harika sebep;

ÇÜNKÜ; yeni biriyle tanıştınız ve hem onu hem kendinizi korumak için HIV statünüzü bilmek harika bir fikir!

Yeni biriyle tanışmak ya da yepyeni bir ilişkiye başlamak ne güzel. Mutluluklar dileriz!Bu yeni ilişkiye HIV statünüzü bilerek başlamak ise bundan da güzel!

Emin olmak varken endişeler içinde yaşamayı, güvenle oynamak varken, gereksiz riskler almayı neden isteyesiniz ki?


ÇÜNKÜ; kankanız şüpheli temasları olmasına rağmen HIV testi yaptırmaktan korkuyor ama ne mutlu ona ki sizin gibi bir arkadaşı var. Çünkü onu  cesaretlendirmek için teste birlikte gitmeyi önereceksiniz.

 

Aslında bunun kimin fikri olduğunun da pek bir önemi yok. Önemli olan tüm sorun ya da belirsizliklerde olduğu gibi gerçek bir arkadaş olduğunuzu göstermek. Gidin birlikte test yaptırın ve arkadaşa destek olmak neymiş, nasıl bir şeymiş eşe dosta gösterin!ÇÜNKÜ; son HIV testinizin üzerinden altı aydan fazla zaman geçti ve bu arada tamamen güvenli olup olmadığı konusunda nedense pek emin olamadığınız bir-iki deneyiminiz oldu.

 

Eğer öyleyse yeni bir HIV testi yaptırmanın tam sırası. Çünkü yeni bir test yaptırmadığınız sürece endişeleriniz çığ gibi büyümeye devam edecekler.

 

 

ÇÜNKÜ; HIV pozitifsiniz ve güncel HIV durumlarını öğrenmeleri konusunda arkadaşlarınızı teşvik etmek, onları teste yönlendirmek daima çok iyi bir fikir.
 

Orada öylece oturup arkadaşlarınızın sizin hatalarınızdan ders almasını beklemeyin. Kendi statünüz ve tedavinizle ilgili sorumlulukları aldıktan sonra (onlar da aynı sıkıntıları çekmesinler diye düşünen iyi bir birey olarak) arkadaşlarınıza karşı da sorumluluklarınız olabilir. Onları test konusunda cesaretlendirmek ve harekete geçmelerini sağlamak sizce de çok iyi bir arkadaşlık örneği değil mi?

ÇÜNKÜ; ortamlarda büyük bir rahatlıkla HIV negatif olduğunuzu söylüyorsunuz ama son testin üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti ve bu yüzden içinizde bir yerlerde çok da rahat değilsiniz!

Öyleyse testi güncelleyin ve HIV statünüz hakkında aynı rahatlıkla konuşmaya devam edin.

 

ÇÜNKÜ; birlikte olduğun o harika insan HIV pozitif ve aldığınız tüm tedbirleri taçlandırmak için belirli aralıklarla birlikte hastaneye gidip test yaptırmak bir o kadar da romantik!

Her şey yolunda, ilaçlar düzenli alınıyor. CD4 ve viral yük seviyeleri normal. O gereksiz korkuları, endişeleri ve önyargıları aşalı çok oluyor, çünkü doğru bilginin nerede olduğunu biliyor ve Kırmızı Kurdele İstanbul'un harika #hivbilgisi blogu yazılarını takip ediyorsunuz. İşte bu yüzden belirli aralıklarla test yaptırmak ve hem partnerinizin tedavi süreci hem de yeni korunma pratikleri hakkında bir uzmanla konuşmak harika bir fikir!

YAZIYI OKUDUNUZ, İKNA OLDUNUZ VE TEST YAPTIRMAK İSTİYORSUNUZ.
PEKİ NEREDE TEST YAPTIRABİLİRSİNİZ?


Tıklayın ve ücretsiz, hızlı, kolay ve 100% önyargısız HIV testi için kodunuzu alın.

HIV testleri, HIV bulaş yolları, HIV belirtileri ile ilgili aklınıza takılanlar için #hivhakkindahersey sayfasını ziyaret edebilir, aradığınız yanıt orda yoksa sorularınızı online HIV danışmanlığı aracılığıyla iletebilirsiniz

 

 

Ücretsiz HIV Testi ve Farkındalık Projesi ve www.ucretsizhivtesti.com internet sitesi Kırmızı Kurdele İstanbul tarafından geliştirilmiş
ve bağımsız olarak uygulanmaktadır

www.kirmizikurdele .org I #hivhakkindahersey I #hivindogrusu

Kırmızı Kurdele İstanbul
  • Beğen!
  • Takip et!
  • İzle!
  • Takip et!